Jak i dlaczego małże produkują perły?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

W jaki sposób małże produkują perły? Istnieje raptem pięć pospolicie występujących przedstawicieli małż, choć tak naprawdę jest ich 150 rodzajów! Największy perłopław na świecie nazywa się pinctada maxima i jest wielki jak talerz! Mamy około siedmiu rodzajów perłoródek produkujących perły, a każdy z nich tworzy swoje w innym kolorze, rozmiarze i kształcie. Ostrygi jadalne to zupełnie inna rodzina niż twórcy pięknych pereł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.