Jak głęboko da się wkopać w powierzchnię różnych planet?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Naukowcy wiedzą, co dzieje się pod skorupą planet, które są oddalone o miliony i miliardy kilometrów od nas. I nie muszą nawet tam lecieć, przewiercać się przez ich powierzchnię i zaglądać do środka! Łączą oni dane na temat gęstości planety, pola magnetycznego, łańcuchów górskich, temperatury i aktywności sejsmicznej, aby wysnuć swoje uczone założenia. Na przykład, ziemskie pole magnetyczne osłania ludzi i atmosferę przed rozbłyskami i wiatrami słonecznymi. Naukowcy uważają, że zawdzięczamy je gorącemu żelaznemu jądru we wnętrzu planety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.