Historia życia – 2 – Historia pióra

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Chcesz poznać kilka faktów na temat dinozaurów i piór? Które dinozaury miały pióra i dlaczego? Czy widziałeś kiedyś pierzastego welociraptora? Pierzasty dinozaur to każdy gatunek dinozaura posiadający pióra. Chociaż obejmuje to wszystkie gatunki ptaków, istnieje hipoteza, że wiele, jeśli nie wszystkie nieptasie gatunki dinozaurów, również posiadały pióra w jakimś kształcie lub formie. Zasugerowano, że pióra pierwotnie wyewoluowały w celu izolacji termicznej, podobnie jak ich przeznaczenie w dzisiejszym puchu ptaków niemowląt, przed ich ostateczną modyfikacją u ptaków w struktury wspierające lot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.