Historia rowerów od średniowiecza po dzień dzisiejszy

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Wiedzieliście, że o rowerach zaczęto myśleć już ok 10 lat po tym jak Polacy wygrali bitwę pod Grunwaldem? Albo, że elektryczne rowery były konstruowane ponad 120 lat temu, tylko przegrały z lobby naftowym. Ciekawe jest też to, że rower górski ma dopiero czterdzieści parę lat. O rowerach myślano już w średniowieczy, lecz bez sukcesów. Zostały zapomniane na dłuższy czas, by wreszcie powrócić jako rowery biegowe. Ich historia jest naprawdę ciekawa i pokazuje, że wynalazcy musieli się naprawdę natrudzić, by dojść do tych wszystkich rowerów, jakie mamy obecnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.