Himalaje – droga do nowego życia

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Zanskar, przylegający do łańcucha górskiego z zamrożonymi szczytami Himalajów, królestwo Buddyzmu utracone dla świata, za wyjątkiem mnichów i bogów. Czasem temperatura spada do -30 st. C. Dziewięć miesięcy zimy, w których każdy musi pracować, by przetrwać. Żelazne prawo tradycji obowiązuje każdego. Jednakże tyle jeszcze zostało niedomówień pomiędzy ojcem a córką. Palkit chce zostać mniszką. Nie chce wychodzić za mąż. Los Tenzin jej przyjaciółki też jest już przesądzony. Narzeczony jest już kilka kilometrów od wioski. Zostać mniszką to jedyne wyjście dla kobiet, które chcą być wolne, oraz schronienie dla złamanych serc. I tak rozpoczyna się podróż przez zamarzniętą rzekę Chaddar, jedyną drogą do Leh, stolicy Ladakh, a stamtąd do Delhi i Dharamsala. 120 kilometrów w prostej linii, pomiędzy górami wznoszącymi się na 5000 metrów. Jeden zły krok może oznaczać śmierć lub ciało porwane przez prądy rzeki pod lód. To cena za wolność w klasztorze dla Palkit, pierwszej z Karsha, która podejmuje to ryzyko. Jednak u boku ma Tenzin, która ją wspiera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.