Gdyby ptaki były rozmiarów samolotów (byłbyś ich obiadem)

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Sześć milionów lat temu Argentavis magnificens siał największą grozę w przestworzach. Drapieżnik ten osiągał długość 3,5 m, zaś rozpiętość jego skrzydeł wynosiła około 7 m. Ptak ten był rozmiarów dwupłatowca, ale ważył znacznie mniej: około 72 kg, czyli tyle, co przeciętny dorosły. Łowca ten mógł połknąć swoim gigantycznym dziobem królika w całości. Obecnie, tytuł największego ptaka świata należy do kondora wielkiego. Waży około 15 kg, czyli porównywalnie do małego psa, zaś rozpiętość jego skrzydeł dochodzi do 3 metrów. To więcej niż jakikolwiek koszykarz. Na szczęście ptaki te są padlinożercami i nie polują na żyjące zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.