Galapagos. Na krańcu świata – 2 – Ocean niepewności

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Położony na równiku archipelag Galapagos powstał, gdy zetknęły się ze sobą woda i ogień. W otaczającym go morzu spotykają się cztery prądy oceaniczne. Połączenie ciepłych i zimnych wód sprzyja rozwojowi rzadkich gatunków. Galapagos to jedyne tropiki, w których można spotkać pingwina. Jednak morze nie zawsze sprzyja. Galapagos stawia czoła licznym zagrożeniem wpływającym na życie jego mieszkańców. Skutki potrafią być fatalne, łącznie z wymieraniem całych gatunków. Oto Galapagos na samym końcu Pacyfiku i jego dwa oblicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.