Fakty o energii elektrycznej, o których nie dowiesz się w szkole

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Korzystasz z niego codziennie, a i tak pewnie nie wiesz, jak on działa. Prąd. Zastanówmy się przez chwilę. Ilekroć włączamy światło w pokoju, korzystamy z prędkości światła. Tak, prąd dociera do naszych domów właśnie w tym tempie. Prześledźmy ten proces krok po kroku. Dowiemy się, jak prąd się przemieszcza, z czego się składa i w jaki sposób dociera do naszych domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.