Dlaczego w samolocie są inne pasy do zapinania niż w samochodzie?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Konstrukcja samolotu rządzi się raczej względami praktycznymi niż elegancją. Pozycja skrzydeł, zaokrąglone okna, biodrowe pasy bezpieczeństwa. Dlaczego akurat tak, a nie inaczej? Skąd ograniczenia odnośnie wnoszenia płynów na pokład? Dlaczego kiedyś w samolocie zabronione było korzystanie z telefonu? Dlaczego opony na podwoziu samolotu nie pękają podczas lądowania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.