Dlaczego samoloty posypują chmury solą

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Hej, co jest nie tak z tym samolotem? Lata nam nad głowami, zataczając koła! Zgubił się, czy co? Może ma jakieś problemy z układem nawigacji? Nie, spokojnie. Ten samolot tylko posypuje chmury solą. Poważnie – to się nazywa zasiewanie chmur. No dobrze, wszyscy wiemy, że solą kamienną posypuje się w zimie drogowe nawierzchnie. Dzięki temu ludzie nie łamią nóg, a samochody nie wpadają w poślizg. Ale po co robić to samo na niebie? No cóż, susza to bardzo poważny problem dotykający wielu regionów na świecie. Brak wody pitnej, spękana ziemia, obumarłe rośliny… Zasiewanie chmur może stanowić rozwiązanie tego problemu – na dobre. W prostych słowach – cały proces zasiewania chmur związkami chemicznymi ma wywołać deszcz lub śnieg. Ale jak dokładnie działa ten proces? I dlaczego niektórzy sceptycznie odnoszą się do pomysłu zasiewania chmur? Sprawdźmy to!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.