Dlaczego kilogram błota z Marsa kosztuje 9 miliardów dolarów?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Jak myślicie, dlaczego naukowcy pobierają różne próbki materii w całym Układzie Słonecznym? Zbierają kamienie na Księżycu, strzelają w asteroidy, wysyłają aparaty kosmiczne, by przeleciały przez ogon komety, łapią cząstki wiatru słonecznego w pułapki z aerożelu, a teraz zaplanowali całą misję, by zbadać marsjańską glebę? Wydawałoby się, że sama materia pozaziemska spada na Ziemię w tonach w postaci meteorytów – po co więc inwestować ogromne pieniądze na pobieranie próbek bezpośrednio w kosmosie? Okazuje się, że naukowcom nie chodzi tylko o pozyskanie fragmentów danej substancji. Muszą wiedzieć, skąd ona pochodzi i jak powstała. Gleba z czerwonej planety, jeśli uda się ją dostarczyć na Ziemię, stanie się najdroższą substancją w historii ludzkości. Dlaczego 1 kilogram błota z Marsa ma wartość aż 9 miliardów dolarów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.