Dlaczego jet lag jest gorszy w podróży na wschód

Uwaga! Player może nie działać w Operze! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Film nie działa - odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da!

Jet lag jest związany z nagłą zmianą strefy czasowej: złe samopoczucie pojawia się w wyniku szybkiego przekraczania kilku tych stref na linii wschód-zachód. Nasz organizm ma problemy z dostosowaniem wewnętrznego zegara do lokalnej strefy czasowej, stąd cała gama dokuczliwych objawów: ból głowy, problemy żołądkowe, zaburzenia rytmu dobowego, zmęczenie i dezorientacja w dzień i tak dalej. Prawie każdy pasażer linii lotniczych przynajmniej raz doświadczył jet lagu. Biorąc pod uwagę, jak powszechna jest to przypadłość, nie powinno zaskakiwać, że tak obrosła mitami! Nie wszyscy jednak wiedzą, że jej objawy są silniejsze przy podróży w kierunku wschodnim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.