Czy najnowszy skafander NASA pozwoli nam zamieszkać na Księżycu

Uwaga! Wideo uruchamiaj ZAWSZE z włączoną blokadą reklam, bo wyskoczą reklamy i nieprzewidywalne okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz go i zatwierdź. Niektóre filmy wgrywają się i uruchamiają nawet 10-60 sekund (uzbrój się w cierpliwość). FILM NIE DZIAŁA? ODŚWIEŻ STRONĘ! Nadal nie działa? Zgłoś to a naprawimy (jeśli się da)!

Lądowanie na Księżycu miało w dużej mierze znaczenie symboliczne, lecz czy możliwe jest na stałe zamieszkać na powierzchni naturalnego satelity Ziemi? Teoretycznie tak, choć wciąż nie dysponujemy odpowiednio zaawansowaną technologią. Brakuje nam sprzętu, infrastruktury oraz skafandrów. Obecna generacja kosmicznych kombinezonów sprawdza się na krótki spacer po Księżycu, ale nie wystarcza na długotrwałą misję. Ludzkie ciało jest idealnie dostosowane do ziemskich warunków, natomiast nie jest w stanie funkcjonować w szczątkowej atmosferze oraz słabym polu magnetycznym, jakie panują na Księżycu. Przekonajmy się, jak powinien wyglądać skafander, który umożliwiłby podbój kosmosu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy plików wideo na serwerze - publikujemy linki i wklejki iframe ze stron zewnętrznych, których regulaminy zabraniają łamania praw autorskich. Roszczenia prawne kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z własnymi modyfikacjami.