Czy na głębokości 11 kilometrów istnieje życie? Historia eksploracji Rowu Mariańskiego

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Około 5000 osób wspięło się na najwyższy punkt naszej planety – Mount Everest, ale tylko kilku odważnym udało się dostać do najgłębszego miejsca na Ziemi. Bez względu na to, jak trudnych warunków można doświadczyć na Evereście, nic nie przebije tego, co czeka na Was na dnie Rowu Mariańskiego. Ciśnienie tam może natychmiast zmiażdżyć niemal każdy żywy organizm. O tym miejscu wiadomo mniej nawet niż o powierzchni Marsa. Tylko nieliczni odważyli się zejść na 11-kilometrową głębokość. Jak to zrobili, co odkryli na dnie Rowu Mariańskiego i jak cenne dla nauki są ich obserwacje, dowiecie się z dzisiejszego video.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.