Co się stanie, jeżeli zdetonuje się bombę jądrową na dnie Rowu Mariańskiego?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Najpotężniejsza bomba atomowa – AN602, a raczej jej 20-kilotonowa „okrojona” wersja, została wysadzona w powietrze w 1962 roku. Fala uderzeniowa z tej eksplozji trzykrotnie okrążyła Ziemię, a grzyb nuklearny osiągnął wysokość 56 kilometrów. Ale co się stanie, jeśli wysadzimy analogiczny ładunek na dnie Rowu Mariana pod ciśnieniem tysiąca atmosfer?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.