Co się stanie, jeśli wpadniesz do czarnej dziury?

Uwaga! Wideo uruchamiaj ZAWSZE z włączoną blokadą reklam, bo wyskoczą reklamy i nieprzewidywalne okienka, których nie kontrolujemy. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz go i zatwierdź. Niektóre filmy wgrywają się i uruchamiają nawet 10-60 sekund (uzbrój się w cierpliwość). FILM NIE DZIAŁA? ODŚWIEŻ STRONĘ! Nadal nie działa? Zgłoś to a naprawimy (jeśli się da)!

Czarna dziura to tajemnicze miejsca, w którym znane człowiekowi prawa fizyki przestają działać. Pojawia się, kiedy masywne gwiazdy zapadają się pod własnym ciężarem. Pole grawitacyjne nowo powstałego obiektu jest tak potężne, że nawet światło, włączając w to promienie rentgenowskie, nie może przed nim uciec. Każda czarna dziura ma niewidzialną granicę, po przekroczeniu której nie ma już powrotu, nawet jeśli bylibyście wiązką światła. Za tym punktem grawitacja jest po prostu zbyt silna. Nazywa się to horyzontem zdarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy plików wideo na serwerze - publikujemy linki i wklejki iframe ze stron zewnętrznych, których regulaminy zabraniają łamania praw autorskich. Roszczenia prawne kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z własnymi modyfikacjami.