Co kryje się pod Wielką Czerwoną Plamą na Jowiszu?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Największa prędkość wiatru, jaką kiedykolwiek zarejestrowano na Ziemi, to prędkość tajfunu. 10 kwietnia 1996 roku tropikalny cyklon Olivia mijał wyspę Barrowa u północno-zachodnich wybrzeży Australii. W pewnym momencie osiągnął prędkość huraganu kategorii IV – aż 408 kilometrów na godzinę! Czyli był zdecydowanie szybszy od bolidu Formuły 1. Pewnie wyobrażacie sobie, ile szkód wyrządzić może taki wiatr…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.