Co działo się z pilotem kamikadze, jeśli wracał żywy?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

„Obowiązek jest ciężki jak góra, ale śmierć lekka jak piórko”. Jeśli chodzi o udział Japonii w II wojnie światowej, prawie każdy od razu myśli o pilotach kamikaze, którzy kierowali swoje samoloty na okręty alianckie. Prawda okazuje się jednak nieco bardziej skomplikowana i tragiczna. W ostatnich latach II wojny światowej sytuacja Japonii wyglądała niezbyt dobrze – siły zbrojne Japończyków były znacznie słabsze niż ich sojuszników. Lotnictwo nie miało takiej siły, jak kiedyś, a wielu doświadczonych pilotów zginęło w trakcie wojny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.