Co by się stało, gdyby na minutę tlen został zastąpiony helem?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Czy zdarzyło wam się wciągać hel z balonu? Każdy zrobił to co najmniej raz w życiu. Po wciągnięciu gazu na kilka sekund głos staje się bardzo wysoki i piskliwy, ale trzeba to powtarzać, bo efekt nie utrzymuje się zbyt długo. To typowa imprezowa sztuczka, a wszystko za sprawą helu – gazu, który jest znacznie lżejszy od tlenu. Z tego powodu przemieszcza się szybciej między strunami głosowymi, a one dzięki temu szybciej wibrują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.