Co by się stało, gdyby maleńka igła uderzyła w Ziemię z prędkością światła?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

W kierunku naszej planety zmierza coś, co mogłoby położyć kres życiu na Ziemi. To zwykła igła, która waży około 5 gramów. Pewnie zastanawiacie się, co w tym takiego niebezpiecznego. Największą skałą, jaka kiedykolwiek uderzyła w naszą planetę, był meteoryt Hoba. Ważył około 60 ton. Spadł na Ziemię jakieś 80 tysięcy lat temu i wyrządził ogromne szkody. Czy obiekt o rozmiarze igły mógłby dokonać czegoś podobnego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.