Co by się stało, gdyby jutro w oceanach zabrakło tlenu?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Oceany czerpią swoje zasoby tlenu z wodorostów, mikroorganizmów i planktonu, który unosi się w górnych warstwach wody. Uwalniają one ogromne ilości tego pierwiastka, co pozwala utrzymać podmorskie życie. Bez tlenu nie byłoby wodorostów. A bez nich skończyłby się tlen. A co by się stało, gdyby w oceanach nagle go zabrakło? Nawiasem mówiąc, morskie wody pozyskują też tlen z powietrza, które unosi się nad ich powierzchnią. A więc gdyby w oceanach zabrakło tlenu, musiałyby się dostosować. Zaczęłyby wciągać więcej powietrza z lądu, a ludzie nie mogliby głęboko oddychać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.