Co by się stało, gdyby jądro Ziemi zamarzło?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Wyobraź sobie, że we wnętrzu Ziemi kryje się wielka rozgrzana kula. Dryfuje w oceanie roztopionego metalu. Kula ta obraca się wokół własnej osi, przy czym porusza się szybciej niż reszta naszej planety. Tak właśnie wygląda jądro Ziemi. Ta sztywna metalowa sfera stanowi jądro wewnętrzne Ziemi i ma promień około 1200 km. Jądro zewnętrzne jest natomiast tym oceanem metalu. Aby dotrzeć do jego krawędzi, musiałbyś wykopać tunel na głębokość mniej więcej 5950 km.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.