Co by było, gdyby wszystkie wulkany na Antarktydzie wybuchły jednocześnie?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Co by było, gdyby wulkany Antarktydy się przebudziły? Technicznie rzecz biorąc, to największa pustynia na świecie. Na jej terenie znajduje się też cała masa wulkanów. Naukowcy obliczyli, że na Antarktydzie zlokalizowanych jest 138 wulkanów, z czego 91 jest ukrytych pod lodową skorupą, a 47 znajduje się na powierzchni. Nie wykluczone, że jest ich więcej. Większość z nich jest jednak uśpiona. Aby móc określić wulkan jako uśpiony, ten musi być nieaktywny przez co najmniej 50 tysięcy lat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.