Ciekawostki o pszczołach i miodzie – Jak powstaje miód i jak rozpoznać prawdziwy miód?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Miód powstaje z nektaru jako wydzielina żeńskich kwiatów, natomiast pyłek to wydzielina pręcików – męskich kwiatów. Ten pierwszy jest pokarmem węglowodanowym a drugi białkowym. Pszczoła zbiera nektar z kwiatów albo spadź z roślin i zagęszcza je odparowując wodę. W szczególnych warunkach atmosferycznych pojawia się na roślinach spadź. Nie pochodzi z kwiatów ale z liści lub łodyg, Bywa, że źródłem “nektaru” są mszyce i ich słodkie odchody. Niektórzy chcąc sprawdzić miód odwracają słoik do góry dnem, inni oceniają smak. Ale jak tak na prawdę sprawdzić czy miód nie jest podrabiany? To dosyć proste. Jeśli pod koniec listopada nie jest skrystalizowany (postać krupca) – to poza wyjątkami typu akacja i spadź iglasta – to znaczy, że jest do niczego. Może być przegrzany albo ma domieszki, które uniemożliwiają jego krystalizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.