Ciekawostki o pszczołach i miodzie – Czy pszczoły piją mleko?

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Pszczoły są jedynymi owadami wytwarzającymi żywność jadalną dla człowieka. Na świecie istnieje ich około 20 000 gatunków. Najmniejsze z nich, zwane karłowatymi, nie przekraczają 0,2 mm. Największe – Megachile Pluto – osiągają rozmiar nawet 40 mm. Pszczelarz Jerzy Kowalczyk odsłania tajniki życia pszczół w ramach warsztatów pszczelarskich organizowanych nieodpłatnie przez Centrum Wspierania Rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.