Astronarium – Planety wokół pulsara

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Największy radioteleskop świata i jedno z najważniejszych odkryć współczesnej astronomii. Dowód na to, że Układ Słoneczny nie jest jedyny we Wszechświecie. To tu ponad ćwierć wieku temu polski astronom prof. Aleksander Wolszczan zapoczątkował odkrycia planet krążących wokół innych gwiazd niż Słońce. W programie spotkamy się z odkrywcą pierwszych planet oraz pokażemy radioteleskop Arecibo.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.