Astronarium – Mikrofalowe promieniowanie tła

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Za każdym razem gdy patrzymy w niebo, tak naprawdę spoglądamy w przeszłość. Jest jednak coś co pozwala nam spojrzeć w czasy wyjątkowo odległe. To mikrofalowe promieniowanie tła – pierwszy sygnał pozostały po Wielkim Wybuchu. Dociera do nas ze wszystkich stron, niosąc bezcenne informacje o początku Wszechświata. W tym programie pokażemy polskiego uczonego, który bierze udział w najbardziej zaawansowanych badaniach promieniowania tła na świecie i dowiemy się co udało się w ten sposób ustalić na temat naszego kosmicznego początku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.