Astronarium – Komputery w astronomii

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Maszyny zdolne policzyć w kilka sekund to, co człowiekowi zajęłoby całe życie. Komputery zrewolucjonizowały całą naszą cywilizację, ale czy mogą zrewolucjonizować także naszą wiedzę o Wszechświecie? Okazuje się, że tajemnice kosmosu możemy odkrywać nie tylko przez teleskop, a wiele z nich da się rozszyfrować w pamięci komputera. W tym programie pokażemy jak to możliwe. Będzie o superkomputerach, a także o laptopach i… smarftonach wykorzystywanych w badaniach kosmosu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.