Astronarium – Ekstremalnie Wielki Teleskop

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Teleskop tak wielki, jak żaden wcześniej. Gigantyczny instrument, który ma przesunąć granice naszego poznania Wszechświata. Oto Ekstremalnie Wielki Teleskop (ELT). To niemal 40-metrowy kolos, którego budowa rozpoczęła się na pustyni Atakama. Co takiego ma nam pokazać i jaką rolę w jego powstaniu odegra Polska? W tym programie przyjrzymy się bliżej tej gigantycznej konstrukcji budowanej przez Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.