ANPO. Na froncie sztuki

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Historia spontanicznych reakcji japońskich twórców na przyjęcie hańbiącego traktatu. Reżyserce Lindzie Hoaglund udało się dotrzeć do artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki – malarzy, fotografików, rysowników i filmowców. Film ukazuje około dwieście dzieł ich autorstwa, w dużej mierze niepokazywanych wcześniej publicznie. Wśród nich m.in. przejmujące fotografie Miyako Ishiuchi, portretującej samą siebie w ubraniach ofiar Hiroszimy, zaangażowane politycznie rysunki satyryczne karykaturzysty Tadanoriego Yokoo, czy zdjęcia Hiroshiego Nakamury, dokumentujące społeczne protesty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.