7 klęsk żywiołowych, które mogą wkrótce się wydarzyć

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Siedemdziesiąt cztery tysiące lat temu miała miejsce jedna z największych erupcji na świecie, która wywołała wieloletnie ochłodzenie klimatu. Gazy wulkaniczne wzniosły się nad obiema półkulami Ziemi i przemieszczały po całej planecie. W wyniku eksplozji powstało słynne jezioro Toba o powierzchni tysiąca stu trzydziestu kilometrów kwadratowych. Sam wulkan pozostaje aktywny i jego ponowny wybuch może być niebezpieczny zarówno dla Indonezji, jak i Malezji. Wydobywający się w wyniku takiej eksplozji gaz znacząco wpłynąłby na klimat całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.