30 nawyków z przeszłości, które zagięły nawet mojego nauczyciela od historii

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy i okienka, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund - czekaj cierpliwie. Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź. Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Gdy mówimy o starożytności, często wyobrażamy sobie niewyedukowanych ludzi, którzy zbierali plony i wierzyli w demony oraz klątwy. To jednak stereotypy. Co wiemy, na przykład, o starożytnych Egipcjanach, Grekach czy Rzymianach? Egipcjanie wynaleźli papier, mumifikowali faraonów i budowali piramidy. Żaden z wiodących naukowców na świecie nie zdołał jeszcze rozwikłać ich tajemnic. Oczywiście, wszystko to jest bardzo interesujące, ale istnieje mnóstwo innych, nie mniej imponujących ciekawostek o Starożytnym Egipcie. Co więcej, typowe dni Starożytnych Egipcjan były o wiele barwniejsze i pracowite, niż to sobie wyobrażamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

JuniorFilm.pl - darmowe filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów na serwerze - publikujemy wklejki iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron (np. YouTube), które zakazują łamania praw autorskich. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wpisy z playerami na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.