10 niezwykłych rzeczy, przez które kobiety musiały przejść w średniowieczu

Uwaga! Włącz blokadę reklam, bo wyskoczą reklamy, których nie kontrolujemy. Filmy wgrywają się do 60 sekund. Jeśli filmy się zacinają, ustaw w playerze rozdzielczość 360p lub niższą. Nie słychać dźwięku? Włącz go! Widzisz kod antyspamerski? Przepisz i zatwierdź! Film nie działa? Odśwież stronę! Nadal nie działa? Zgłoś, a naprawimy jeśli się da! Masz Operę? Kliknij tutaj!

Dopiero pod koniec XIX i XX wieku kobiety stały się w społeczeństwie postrzegane jako równe mężczyznom. Szczególnie w średniowieczu były one często przedmiotem małżeństw, a ich podstawową rolą było rodzenie dzieci i opieka nad domem. Do tego dochodziło ogólne nierówne traktowanie, które było czasem podsycane przez kościoły wyznaniowe i odnosiło się do często przywoływanego grzechu pierworodnego Ewy w Ogrodzie Eden. Ale jak zła była tak naprawdę pozycja kobiet w średniowieczu? Jakie rzeczy znosiły i jak były postrzegane? W tym filmie przedstawiamy kilka przykładów, które powinny zilustrować, jak źle było kobietom w średniowieczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JuniorFilm.pl - filmy dla dzieci i młodzieży. Nie hostujemy filmów - publikujemy iframe i playery z linkami mp4 z zewnętrznych stron zakazujących piractwa (np. YouTube). Playery YouTube automat zmienia na Invidious. Roszczenia kieruj do stron źródłowych. Usuwamy wklejki wideo na prośbę autorów, producentów i dystrybutorów. Używamy motywu WPEnjoy z modyfikacjami.